NOVINKY

5.12.2021 ŠTĚŇÁTKA VRHU F

Všechna štěňátka vrhu F už odjela do svých nových domovů. Vlastně ne tak úplně všechna odjela, malá Freya odešla pěšky, protože to měla docela blízko. Z psího pokojíčku se totiž v den odchodu posledního brášky Foxíčka odstěhovala k dospělé smečce a především objevila tu úžasnou možnost spát společně s námi ve velké postýlce.

31.10.2021 VOLNÁ ŠTĚŇÁTKA Z VRHU F

Případným zájemcům nabízíme opět možnost ucházet se ještě o BT holčičku Flair Cori a ruby chlapečka Fox Cori. Oba hledají rodiny, které je budou milovat a kde budou její přirozenou součástí.


Flair Cori a Fox Cori

31.10.2021 MVP DANUBE A DUODANUBE BRATISLAVA

Tentokrát jsme vyzkoušeli s Beliško a Eliškou doslova výstavní trojboj a absolvovali všechny tři výstavní dny. Pravda v neděli už nám chyběla energie a holky (nebo já?) nesedly panu rozhodčímu, ale páteční a sobotní výsledky jsou naprosto skvělé. V pátek si obě holky vychodily u maďarské rozhodčí CAJC a Beliška tím splnila podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion krásy mladých. V sobotu si Beliška vychodila druhý CAC v mezitřídě a Eliška CAC dokonce ve třídě otevřené. Výsledky o to cennější, protože porazily soupeřky starší a zkušenější s více předchozími úspěchy a také proto, že posuzovala zkušená rozhodčí Iveta Vojteková.


Beliška a Eliška

23.10.2021 KLUBOVÁ VÝSTAVA KAVALÍRŮ A KINGŮ V RAKOVNÍKU

Už si pomalu zvykáme, že je třeba přijet na výstavu s předstihem a holky se musí nejdřív pořádně po cestě autem rozkoukat. Potom ale zvládnou hezké předvedení a to ocenila i paní rozhodčí MVDr. Gabriela Ridarčíková. Beliška tentokrát zaslouženě získala svůj druhý CAJC, Eliška přes veškerou snahu opět skončila druhá, ale i toho si moc vážíme.

17.10.2021 ŠTĚŇÁTKA ROSTOU A UŽ CHODÍ I NA ZAHRADU

Štěňátka už potřebují víc prostoru a tak jsme rádi, že je zatím počasí příznivé alespoň pro krátké pobyty na zahradě. Už taky mají svá jména, více na stránce ŠTĚŇATA.

2.10.2020 MIMOŘÁDNÍ SPECIÁLNÍ VÝSTAVA PŘI WDS V BRNĚ

Na klubové výstavě se předvedly Beliška s Eliškou velice hezky a odnesly si krásné posudky od paní rozhodčí, ale v oběma scházela troška štěstí ke konečnému úspěchu. Přesto shodné výsledky V2 nejsou v silné klubové konkurenci vůbec špatné.

26.9.2021 NITRA TRIPLE SHOWS

Tentokrát jsme vyrazili opět v pátek a neděli, ovšem pouze sama Beliška. V pátek si vysloužila v mezitřídě svůj první CAC, v neděli se nám nepodařilo předvedení a odjeli jsme bez úspěchu.

8.9.2021 MÁME ŠTĚŇÁTKA, CÁCORKA JE POTŘETÍ MAMINKOU

Jsou to tři roky, kdy Cácorka přivedla na svět svoje první čtyři štěňátka. Po roce opět zopakovala čtyři a ve středu 8. září se jí narodil třetí vrh a jak jinak, opět čtyři krásná štěňátka. Dvě holčičky v barvě BT a dva kluci si barvy ruby a BT hezky rozdělili. A protože Cácorka je maminka starostlivá a spolehlivá, všichni začali hned od prvního dne krásně přibírat a dělají nám jen samou radost. Ale protože vím, že to není samozřejmost, jsem za to nesmírně vděčný. Děkuji Janě a Rosťovi Minářovým za úžasnou Cácorku a Janě Gavalcové za tatínka štěňátek, kterým je Caramel od Hlučínského jezera.

31.8.2021 BODÝSEK JE SLOVENSKÝM GRAND ŠAMPIONEM

Tak už to máme i oficiálně. Dnes pošta přinesla dopis od SKJ s potvrzením udělení Šampionátu.

20. a 22.8.2021 MVP DOUDANUBE BRATISLAVA

Do Bratislavy jsme jeli vůbec poprvé a tentokrát jen ve dvou s Bodýskem a Beliškou. Výstavy neměly velké obsazení, ale přesto si museli oba své tituly v pátek i neděli zasloužit a navíc tentokrát statečně bojovali i ve finále, kde je další úspěchy minuly jen o kousek. Bodýsek tak získal druhý a třetí CAC ve třídě vítězů a splnil podmínky pro udělení titulu Slovenský grand šampion.

14. a 15.8.2021 KLUBOVÁ A SPECIÁLNÍ VÝSTAVY V KUTNÉ HOŘE

Tentokrát jsme absolvovali obě výstavy v plném obsazení, Bodýsek si vyzkoušel poprvé třídu vítězů a všechny svoje přednosti včetně konečně krásného předvedení si kazil stále výše neseným ocáskem, škoda. Beliška i Eliška mě také překvapily krásným předvedením, bohužel Elišce v zisku titulu bránilo plášťové zbarvení. Ovšem Beliška dokázala přesvědčit paní rorzhodčí Vieru Stloukalovou a získala na Klubové výstavě v silné konkurenci tolik ceněný titul CAJC.

2.8.2021 CÁCORKA BUDE MÍT ŠTĚŇÁTKA

Březost Cácorky byla potvrzena sonografickým vyšetřením. Pokud bude všechno, jak bychom si přáli, štěňátka by se měla narodit začátkem září. Tatínkem je krásný ruby pejsek CARAMEL od Hlučínského jezera.

1.8.2021 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA KLATOVY

Další z venkovních výstav byla především díky trvalému dešti velmi obtížná, ale přesto se nám výsledkově docela dařilo. Beliška s hezkým posudkem získala ocenění V2, Bodýsek bez možnosti zkoušky výstavního kruhu na místě nebyl ve své kůži a tak V2 res. CAC byl asi maximem možného, ovšem Eliška paní rozhodčí přesvědčila, že si V1 s titulem CAJC zaslouží.

30.7.2021 BETTY CORI JE CHOVNOU FENOU

Po Berušce se i její sestřička Bettynka stala chovnou fenou. Bettynka zvládla i všechna potřebná vyšetření a máme radost, že celý vrh B je prostý DOV a luxaci pattely mají všichni 0/0 .

17.7.2021 ARIŠKA PORODILA PODRUHÉ ŠTĚŇÁTKA

Ariška přivedla na svět v chovatelské stanici "ze Souhvězdí Lyry" šest krásných štěňáítek, tři BT holčičky, dva BT a jednoho ruby chlapečka.

21.5.2021 BODIE CORI NA VYŠETŘENÍ SRDCE

Bodýsek absolvoval roční vyšetření srdíčka a tentokrát jsme poslechové vyšetření doplnili vyšetřením echokardio plus doppler. Všechny nálezy byly k naší velké radosti normální/bez nálezu. Budeme rádi, když bude Bodýsek předávat zdraví i svým potomkům, teď momentálně Céčkům v CHS Empathy Heart.

15.5.2021 BELIŠKA A ELIŠKA NA SVODU DOROSTU

Naše malé holčičky Bellatrix Uli a Elizabeth Dee zvládly velmi hezky svoje první předvedení a odnesly si krásné posudky. Více na jejich stránkách.

15.5.2021 DI-ANNA JE CHOVNOU FENOU

Dianka se zúčastnila úspěšně individuální bonitace a stala se chovnou fenou s krásným posudkem. Samozřejmostí bylo předchozí provedení zdravotních vyšetření s výsledkem - pately 0/0, DOV bez nálezu, MVD (poslech) bez nálezu, DNA testy EF/CC čistý/čistý. Moc gratulujeme.

15.4.2021 BERUŠKA JE MAMINKOU

Krátce po Bodýskovi učinila Cácorku babičkou i Beruška, které se narodil "RUBY GANG", tedy 2 RU kluci a 3 RU holčičky.

12.4.2021 BODÝSEK JE POPRVÉ TATÍNKEM

Dnes nastal památný den, kdy se Bodýsek stal tátou čtyř nádherných štěňátek. Fenečce IMAGINE EMPATHIA Obludárium se narodil jeden BT kluk, dva Ruby fešáci a 1 krásná BT princeznička.

12.3.2021 CÁCORKA BUDE DVOJNÁSOBNOU BABIČKOU

Po týdnu přišla dnes další skvělá zpráva, tentokrát z CHS ze Souhvězdí Lyry, kde očekává štěňátka naše Beruška - Beretha Cori z Cácorčina prvního vrhu.

5.3.2021 BODIE BUDE MÍT ŠTĚŇÁTKA

Tři týdny jsme žili v napětí, ale dnes se potvrdilo, že Bodýsek se poprvé stane tatínkem. Při krytí jsme pro jistotu požádali o pomoc zkušenou chovatelku a s její asistencí to šikovný Bodýsek zvládl. Teď už se budeme jen s opatrným optimismem těšit na jejich narození. Maminkou štěňátek je krásná rubínka IMAGINE EMPATHIA Obludárium a štěňátka se narodí v CHS Empathy Heart.

13.1.2021 CÁCORKA A DOROTKA NA VYŠETŘENÍ SRDÍČKA

Téměř šestiletá Cácorka se chystá na svoje třetí štěňátka a proto jsme se nejdřív rozhodli opět po roce absolvovat vyšetření srdíčka u pana MVDr. Jakuba Nowaka na Klinice Lískovka ve Frýdku-Místku. Tentokrát už s námi jela i o rok mladší Dorotka. Nejprve proběhlo vyšetření poslechem a následně i dopplerovská echokardiografie. Obě holčičky mají poslech s výsledkem "bez šelestu" a echokardio "bez nálezu".Novinky z roku 2020 - ZDE.

Vytvořila cernohubova.com - tvorba webů pro chovatele, grafiky vrhů, reklamy krycích psů, focení psů