ODCHOVY - VRH G

24.5.2022 A KDE BUDEME BYDLET?

Z Dvojkorunky je Gregory a už se na něj těší v Brně. Šipka je Gerry a pojede z domu nejdál, až do Litoměřic. Naopak nejblíž bude bydlet Tečka alias Gabriel, bude se stěhovat z Vršavy jen na Kašavu. Největší Korunka je George, ale doma mu říkají Cookie - Kukísek a už dokonce bydlí se svou novou úžasnou rodinou a posílá fotky, ze kterých je patrné, že o zábavu nemá nouzi. A nejmenší Kolečko bude Gau Dee - Gaudísek a snad má namířeno také jen kousíček k jedné moc hodné mladé paničce. No a Grejsinka bude alespoň zatím stále Grejsinkou :-) .

21.5.2022 UŽÍVÁME SI NA ZAHRADĚ

Jak to jenom počasí dovolí, tak jsme na zahradě, hrajeme si, papáme i odpočíváme. Zvládli jsme spoustu návštěv, některé i opakovaně, jak se nás už nemůžou dočkat :-) a dokonce se na nás přijeli podívat i naši starší sourozenci. Čas letí rychle a brzy opustíme svou maminku a budeme mít své nové rodiny, ale na to teď ještě nemyslíme, protože každý den je úžasný a chceme si ho užít.

10.5.2022 ČIPOVÁNÍ A OČKOVÁNÍ

První cestu autem mimo rodný dům zvládla štěňátka nad očekávání dobře a na veterině se projevila jako klidná, ale zvědavá a nebojácná, ze všeho nejvíc ovšem umazlená štěňátka. Přesně taková, jaká mají kavalíří štěňátka být. Cizí prostředí vlastně pro ně vůbec nebylo cizí, hned byla jako doma.
Trošku náročnější bylo pouze pohlídat, aby štěňátka dostala správné čipy podle jejich "papírových" jmen, protože doteď jsme používali pouze jejich přezdívky a petpasy už byly předpřipravené včetně jmen. Tak jsme snad všechno zvládli dobře a jména nepomíchali.

9.4.2022 UŽ NÁM JSOU TŘI TÝDNY

Už máme jména, jen ještě nevíme, kdo které nakonec dostane, samozřejmě kromě naší sestřičky. Ale bude z nás GRACE DEE, GARRY DEE, GREGORY DEE, GEORGE DEE, GABRIEL DEE, GAU DEE. Když jsme se narodili, tak si páníček řekl, že každý z nás má na svém kožíšku unikátní poznávací znak a proto nebude třeba nám dávat rozlišovací obojky. I když rosteme a naše znaky se trošku mění, on už nás bezpečně rozezná. A tak nám zatím říká Šipka, Kolečko, Dvojkorunka, Tečka, Korunka.
Když se blížila doba, kdy jsme měli přijít na svět, tak byla naše maminka podle páníčka nezvykle v klidu, proto o to víc neklidný byl páníček. Maminka si jen občas vyběhla na zahradu prohrábnout pelíšek pod jedličkou a jinak nic. I nově nachystaný porodní pelíšek doma jen obhlídla a hned zase odběhla lehnout si na sedačku. Asi důvěřovala páníčkovi, že všechno dobře nachystá. Vždyť taky nerodila poprvé, tak jakoupak z toho dělat vědu. Nakonec se ukázalo, že maminka dobře ví, co dělá, protože všechno probíhalo moc hezky a poslední Korunka se narodil dokonce při venčení pod jabloní a maminka ho klidně a jemně vzala do zoubků a podala páníčkovi, který byl hned vedle, aby se postaral. A protože jsme se všichni hned hezky přisáli k mamince, tak páníček dnes s odstupem říká, že to byla moc příjemně probdělá noc.

GRACE DEE se narodila jako první a byla to hezká velká holka. Nakonec zůstala jako holčička sama, proto nebylo třeba hledat rozlišení na kožíšku a pracovně se překvapivě jmenovala "Holčička" :-) , dnes už tedy Grace DEE. To že vyrůstá jen s klukama jí nevadí, nedá se odstrčit ani od jídla a hezky roste.ŠIPKA přišel na svět jako druhý, byl nejmenší s porodní hmotností 190g. Ale to mu vůbec nevadilo, vždyť to taky není vůbec málo. Šipka proto, že měl na hlavičce místo korunky krásnou šipku. Dnes už šipka vypadá trošku jinak a také už není nejmenší. Vždycky si uměl najít místo u maminky při krmení a když ho náhodou někdo větší odstrčil, hned se přisál jinde. Bude to šikovný kluk, který se jen tak v životě nedá.KOLEČKO se narodil jako druhý největší a první dny nic nenasvědčovalo tomu, že by to mělo být jinak. Ale potom pravidelné vážení ukázalo, že nepřibírá jako ostatní. Přece jen šest dětí na jednu maminku je dost a proto bylo potřeba mu při krmení mezi sourozenci pomáhat najít to nejlepší místo. Naštěstí stačilo jen to, aby zase začal přibývat jako ostatní. Je to moc krásný malý bojovník. A mimochodem Kolečko je proto, že má krásné kolečko na zadní nožičce.DVOJKORUNKA je takový menší, trošku nenápadný chlapeček. Zatím se moc neprojevuje, krásně pravidelně přibírá a bude to nejspíš velký kliďas a pohodář, protože na rozdíl od ostatních na mě občas kouká takovým upřeným moudrým pohledem. Zadní korunka už pomalu srůstá s okolím, ale pro mě bude Dvojkorunkou napořád.TEČKA je chlapeček, který se narodil tak rychle, že jsem si skoro nevšiml. A se stejnou rychlostí pokračuje i nadále. Vypadá to, že to bude šikovný neposeda, zvědavý a aktivní chlapeček. Jestli se nezmění, tak své budoucí páníčky nejspíš bude provokovat stále k nějaké akci. Však taky jako jediný pózoval ochotně v sedě. Malinká tečka na zádech už se pomalu ztrácí, ale Tečka je ve smečce k nepřehlédnutí.KORUNKA je chlapeček, který se narodil na zahradě a hned od narození byl největší a zůstalo mu to i doteď. Maminka věděla, že on je silný a zvládne to. Svou velikost při krmení nezneužívá, tak čekám, že to bude klidný a pohodový kluk.18.3.2022 DOROTKA PORODILA ŠEST KRÁSNÝCH ŠTĚŇÁTEK

Zájemce o štěňátka prosíme o email s informacemi, proč hledá štěňátko kavalíra, kdo a kde a v jakých podmínkách se o něj bude starat, případně jestli má nějaké předchozí zkušenosti se zvířátky. Přidejte prosím ještě Vaše představy, co všechno byste chtěli se štěňátkem podnikat (procházky, sporty, výstavy, ...). Vybraným zájemcům budu průběžně nabízet nezávazné osobní setkání. Děkuji za Vaše zprávy.

17.2.2022 DOROTKA JE BŘEZÍ

Ultrazvukové vyšetření potvrdilo, že Dorotka čeká svá třetí štěňátka. Tatínkem je krásný BH pejsek U ARE THE REASON Scarlett team.


U ARE THE REASON Scarlett team


Vytvořila cernohubova.com - tvorba webů pro chovatele, grafiky vrhů, reklamy krycích psů, focení psů