NOVINKY

14.12.2022 BELIŠKA ČEKÁ ŠTĚŇÁTKA

 V polovině ledna 2023 očekáváme narození vrhu "H". Věříme, že Beliška všechno dobře zvládne a budeme se těšit, že porodní bedýnka bude zářit krásnou ruby barvou hezkých a zdravých štěňátek.  
Tatínkem je Beri - CABERNET Magmolia PassCo.

26.11.2022 BELIŠKA NA MVP WINTER DANUBE BRATISLAVA

Po delší době opět vyrazila na výstavu Beliška a odvezla si domů hodnocení V1 a třetího CACe do sbírky pro dospělý šampionát. 

12.11.2022 GRACE DEE NA SVODU DOROSTU

Grejsinka se vydala na svod dorostu až do Prahy mimo jiné i proto, aby si zcela nezávazně vyzkoušela jaké to je potkat spoustu kavalířích kamarádů a taky se předvést před posuzovatelem nebo postát na výstavním stolečku. Hodnocení Míši Čermákové bylo mile pozitivní (je uvedeno na její stránce), jen chůze na vodítku byla zatím nejistá. 

17.9.2022 KLUBOVÁ VÝSTAVA A SETKÁNÍ SOUROZENCŮ VRHU "F"

Dnes byla velká Foxíkova výstavní premiéra a hned na Klubové výstavě. Bojovali jsme s deštěm a pro Foxíka taky nově s množstvím pejsků, přesto si nakonec z kruhu odnesl známku "Výborný" a druhé pořadí ze tří ve třídě mladých od rozhodčí Kirstie McMurray a to i díky skvělé handlerce Janě Minářové, chovatelce Foxíkovy mámy Cácorky.
Na výstavě se předvedl i jeho starší brácha Bodýsek, u kterého se opět ukázalo, že v podmínkách nedovolujících si dostatečně vyzkoušet kruh a očichat se s kamarády kolem, se nedokáže v kruhu soustředit a hezky předvést. Když se k tomu připočte, že doma zůstala hárající Eliška a on musel odjet, byl jsem nakonec rád za známku "Výborný" a třetí pořadí ve třídě vítězů.
A velkým plusem bylo i setkání s Foxíkovou sestřičkou Flairinkou. I když jen chvilku. ale přesto hezky divoce si spolu sourozenci zaskotačili :-) .

4.9.2022 ELIŠKA SPLNILA PODMÍNKY PRO UDĚLENÍ TITULU SLOVENSKÝ GRAND ŠAMPION

Na jedné předprázdninové a dvou těsně poprázdninových výstavách v Nitře a Bratislavě Eliška získala tři potřebné čekatelské tituly CAC ve třídě šampionů a splnila tím podmínky pro získání titulu Grand šampion.

31.8.2022 BRIAN CORI ZMĚNIL DOMOV

Po dohodě s původní majitelkou jsme už před prázdninami na základě předkupního práva vykoupili našeho Brianka a po lehce delším hledání jsme se dohodli na dočasné péči o něj v novém domově. Teď bude Brian bydlet kousek od Vyškova v rodině společně s fenečkou Bibinkou. Věříme, že jednou se domov dočasný změní na stálý. Už první zprávy to napovídají, Brian se rychle učí novým věcem a zvykům, například si nejspíš poprvé v životě zkusil, jak úžasné je plavání v rybníce.

4.6.2022 BODIE CORI JE KLUBOVÝM ŠAMPIONEM

Bodýsek sesbíral na výstavách dostatečný počet bodů a zároveň ziskem Národního vítěze splnil podmínky pro udělení titulu Klubový šampion Cavalier King Charles Spaniel, klubu Čech, Moravy a Slezska.

24.5.2022 ŠTĚŇÁTKA ROSTOU JAKO Z VODY ...

... vlastně spíše jako z mlíčka, i když teď už především z masíčka a granulek. Mlíčko už je jen pamlsek po jídle. Jaká jména jsme nakonec dostali a kam se budeme brzy stěhovat zjistíte na stránce "štěňata".

13.5.2022 BODÝSEK NA PRAVIDELNÉM VYŠETŘENÍ SRDÍČKA

Po roce opět vyšetření srdíčka poslechem i dopplerovské vyšetření, obě s výsledkem "bez nálezu".

10.5.2022 ŠTĚŇÁTKA VRHU "G" UŽ MAJÍ ČIPY

Štěňátka zvládla svou první návštěvu na veterině úplně skvěle. Užívala si mazlení s paní doktorkou tak, že vůbec nepostřehla, že mezitím dostala svá první očkování i čip a tím také byla definitivně rozdělena jména. Více na straně "štěňata".

8.5.2022 ELIŠKA DOKONČILA SLOVENSKÉHO ŠAMPIONA KRÁSY

Na mezinárodní výstavě NITRA DOGS SHOWS 2022 byla Eliška stoprocentně úspěšná a ziskem dvou ocenění V1 CAC dokončila slovenský šampionát. Máme velkou radost a na Jubilejní výstavě Slovenského Cavalier a King Charles Spaniel klubu na konci května už nastoupí ve třídě vítězů.

9.4.2022 ŠTĚŇÁTKŮM UŽ JSOU TŘI TÝDNY

První tři týdny jsme si se štěňátky užili, hezky rostou a věříme, že to tak bude i nadále. Více na straně "štěňata".

3.4.2022 SPRING DUO NITRA CACIB

Eliška opět úspěšně prošla mezinárodní výstavou v Nitře a druhým CACem doufám pomalu postupuje k zisku dospělého šampionátu.

18.3.2022 DOROTKA PORODILA ŠEST KRÁSNÝCH ŠTĚŇÁTEK

Napotřetí Dorotka zopakovala šest štěňátek jako v předchozím vrhu, jen tentokrát nás překvapila jasnou převahou pěti kluků a jednou malou krásnou holčičkou. Více bude dále na straně "Štěňata".

12.3.2022 BONITACE A KLUBOVÁ VYŠETŘENÍ

Úspěšně bonitaci zvládli Beliška a Edýsek (Edward Dee). Vyšetření srdce, očí a patel skvěle zvládl Céďa (Cedric Dee). Gratuluji a děkuji páníčkům Edýska a Cédi.

17.2.2022 DOROTKA JE BŘEZÍ

Ultrazvukové vyšetření potvrdilo, že Dorotka čeká svá třetí štěňátka. Tatínkem je krásný BH pejsek U ARE THE REASON Scarlett team.


U ARE THE REASON Scarlett team

6.2.2022 MVP V BRNĚ

Příprava ani průběh výstav nebyl úplně podle našich představ, ale podařilo se nám splnit alespoň polovinu z našich přání. Bodýsek získal svůj čtvrtý CAC v Česku a můžeme tak požádat o vydání osvědčení udělení titulu Český šampion.

21.1.2022 ZDRAVOTNÍ VYŠETŘENÍ CÁCORKY, ELI A BELI

Dnes jsme byly holky opět na Klinice Lískovka, aby absolvovaly zdravotní vyšetření. Cácorka má v sedmi letech poslech "bez šelestu" a vyšetření dopplerem s výsledkem "bez nálezu". Eliška a Beliška v rámci přípravy na bonitaci zvládly vyšetření srdíčka poslechem "bez šelestu" a vyšetření luxace pately s výsledkem 0/0.

1.1.2022 NAŠE CHOVATELSKÁ PŘÁNÍ

Těšíme se na všechno krásné, co nás v letošním roce čeká, a věříme, že dokážeme zvládnout i výzvy, před které nás život postaví. Přáli bychom si zdraví pro celou smečku, možná i radost z nějaké té výstavy, které čekají především na malé holky a možná i Bodýska. Určitě bychom se zase rádi potkávali s psími kamarády, to je vám potom taková parádní zábava. A když nám bude přáno, tak bychom se chtěli pokusit odchovat s Dorotkou štěňátka. Snad se nám to podaří.Novinky z roku 2021 - ZDE.

Vytvořila cernohubova.com - tvorba webů pro chovatele, grafiky vrhů, reklamy krycích psů, focení psů