NOVINKY

NAŠE NEJBLIŽŠÍ CHOVATELSKÉ PLÁNY

V letošním roce plánujeme ještě jeden podzimní vrh a další snad hned na jaře 2025. Pokud se všechno podaří podle našich přání, budou jedna štěňátka jednobarevná (Bt a ruby) a maminkou bude Beliška. Další vrh budou štěňátka barevná (Bh a Tr) a maminkou bude Eliška. A v roce 2025 už přijde čas i pro naši "mladou naději" Grejsinku a její barevná štěňátka.

Pokud někdo už plánuje nebo zatím jen přemýšlí, že by chtěl svůj život spojit se štěňátkem kavalíra, můžete kdykoliv napsat nebo zavolat a přijet se podívat na naši smečku. A jestli se mu bude líbit tak může držet palečky, aby se u nás to jeho vysněné štěňátko narodilo.

23.5.2024 HESINKA DOKONČILA I ČESKÉHO JUNIORSKÉHO ŠAMPIONA

Na výstavě Intercanis v Brně Hesinka nezaváhala a ke dvěma titulům CAJC přidala CAC z prvního českého startu v mezitřídě a dokončila juniorský šampionát.

16.5.2024 HESINKA MÁ DRUHÝ JUNIORSKÝ ŠAMPIONÁT, TENTOKRÁT ZE SLOVENSKA

Na Nitra Dog Show nastoupila Hesinka poprvé v mezitřídě a ziskem titulu CAC se stala SLOVENSKÝM ŠAMPIONEM MLADÝCH.

18.5.2024 KLUBOVÁ VÝSTAVA KLUBU CKCHS ČECH, MORAVY A SLEZSKA

Na klubovku vyjela pouze Hesinka a paní rozhodčí ze Švédska přesvědčila že je výborná a odvezla si CAJC. Velkou radost nám udělali dva pejsci z naší CHS, oba výborným předvedení a shodným oceněním V2. Už lehce zkušený ruby pes FOX CORI svá umístění stále zlepšuje a GARRY DEE alias GEORGE hned na své první výstavě v silně obsazené otevřené třídě barvy BH přidal ještě res.CAC. Moc děkuji jejich majitelům.

11.-12.5.2024 TIMISOARA TRADITIONAL TROPHY

Grejsinka s Hesinkou opět vyrazily na delší výstavní výlet a protože se dařilo, přivezly si obě Rumunské šampionáty. Grejsinka přidala do sbírky čtvrtý CACIB a Hesinka ziskem čtvrtého a pátého FCI-CACIB-J splnila podmínky pro zisk titulu C.I.B.-J

2.5.2024 CÁCORKA DOSTALA DOPIS OD FCI

Cácorka Kopidlenská kavalír se oficiálně stala Veteránskou Mezinárodní šampionkou krásy.

1.5.2024 ŠTĚŇÁTKA JSOU V NOVÝCH DOMOVECH

Jako první opustil rodný domov největší chlapeček Ibery, ale nešel daleko, protože dál bydlí ve Zlíně. Obě holčičky odešly ve stejný den, BT Bianka odjela se svou rodinou do Brna a ruby Jesinka jen kousek na Valašsko. Jako posledního jsme doprovodili do nového domova Izinka. Bude daleko, až v Litoměřicích, ale zase bude mít dva kavalíří kamarády a jedním z nich je náš Garry alias George.

10.4.2024 KRÁSNÁ RUBY HOLČIČKA JE VOLNÁ K ZADÁNÍ

Jessinka je krásná, aktivní ruby fenečka, která se ráda zapojuje do každé akce se svými sourozenci, ale stejně tak občas zcela samostatně hledá dobrodružství na zahradě. I když je menší než bráškové, vůbec ničeho se nebojí a taky si nic nedá líbit. Na druhou stranu má ráda mazlení, jako každá správná kavalíří holčička. Bude skvělou, aktivní a sebevědomou kamarádkou, ale protože se zatím také zdá , že roste do krásy, nebál bych se zkusit třeba i nějakou výstavu.

7.4.2024 INTERNATIONAL DOG SHOW BÉKÉSCSABA

Dvoudenní výlet do Maďarska s Grejsinkou a Hesinkou se tentokrát hodně povedl. Grejsinka se v obou dnech předvedla velice dobře a vybojovala naprosto stejný výsledek CAC, CACIB, BOS. Hesinka byla první den unavená z cesty, ale druhý den už jsme to zvládli výborně a taky ona si odvezla CACIB, i když juniorský a k tomu přidala BOJ.
Obě teď budou usilovat o poslední čtvrtý (Hesinka na juniora třetí) CACIB, potřebný k získání titulu Interšampiona.

14.3.2024 ŠTĚŇÁTKA ROSTOU JAKO Z VODY - FENEČKA RUBY A JEDEN PEJSEK JSOU ZATÍM VOLNÍ

Poměrně příznivé počasí už dovoluje pomalu začít brát štěňátka i na zahradu.
Na BT fenečku a jednoho z pejsků už se těší v nových rodinách, které je už byly navštívit.
Ruby fenečka a druhý pejsek jsou ještě volní a na své nové rodiny stále čekají. Více na straně ŠTĚŇATA.

21.2.2024 ČESKÝ TOP KAVALÍR ZA ROK 2023

V celoroční soutěži se umístily všechny tři naše holčičky, které se účastnily výstav. A především výsledek mladé Hesinky, která do výstav naskočila až na poslední tři měsíce roku, je díky úspěchům v Sarajevu skvělý.

GrandCh. Cácorka Kopidlenský kavalír, JCh, VetCh. - v kategorii veterán fena bez rozdílu barev - 2. místo, v kategorii open fena barvy BT - 2. místo
Ch. Grace Dee Sweetheart from Lenti, JCh. - v kategorii open fena barvy blenheim - 5. místo
Hessie Uli Sweetheart from Lenti - v kategorii open fena barvy ruby - 2. místo

4.2.2024 FREYA JE POPRVÉ MAMINKOU

Očekávaná štěňátka vrhu I jsou na světě. Freya má dva BT kluky a jednu BT a jednu ruby holčičku.

16.-17.12.2023 SARAJEVO WINTER DOG SHOWS

K zakončení letošní výstavní sezóny jsme zvolili trochu vzdálenější destinaci, ale prostředí bylo příjemné, organizace nezaostávala za zvyklostmi a rozhodčí byli až na výjimky mezinárodní. Výsledek byl úžasný. Nejen, že se nám podařilo získat všechno, co jsme si přáli, ale ještě hodně navíc.
Grejsinka získala čtyřikrát CAC a tím i titul Šampion krásy Bosny a Hercegoviny, ale přidala ještě jeden CACIB a jeden Res.CACIB.
Hesinka si jela pro juniorský CACIB a proto šla jen dvě mezinárodní výstavy. Odvezla si FCI-CACIB-J hned dvakrát, ale k tomu přidala ještě ocenění nejvyšší, tedy BEST OF BREED a také letos jako třetí z našich kavalírek kvalifikaci na CRUFTS 2024.

29.10.2023 DANUBE CACIB BRATISLAVA

A je tady očekávaný vstup mladičké Hessinky do výstavního kruhů ve třídě mladých. V pátek a sobotu rozhodčí ocenili její přednosti a udělili známku V1 CAJC, v neděli už to tak dokonale nevyšlo, přece jen se trochu projevila menší ochota se hezky předvést. V pátek nastoupila do výstavního kruhu po odchovu štěňátek i její máma Beliška a nezklamala. Získala známku V1, bohužel ovšem bez titulu, chybělo jen malinko.

7.10.2023 CACIB KOMÁROM

GrandCh. Cácorka Kopidlenský kavalír - třída veteránů - V1 V-CACIB, Best Veteran, Crufts Q
Cácorka se stále drží na úspěšné vlně a po zisku již šestého titulu V-CACIB jsme odeslali žádost o udělení titulu Veteran Champion International Beauty.

17.9.2023 MVP KLATOVY

Dnes Cácorka čelila velké výzvě a dokázala uspět v konkurenci veteránek v barvách BH i TR.
GrandCh. Cácorka Kopidlenský kavalír, JCh., VetCh. - V1, CACIB-V, BOV
A k titulu BOV se váže na této výstavě i dodatečný čestný titul "Šumavský vítěz BOV".

10.9.2023 KECSKEMÉT CACIB

Přes nutnost dlouhého cetování jsme se rozhodl vyzkoušet poprvé výstavu v Maďarsku, ovšem pro jistotu jsme vybral den, kdy rozhodovala slovenská rozhodčí Dominika Hradská a bylo to správné rozhodnutí. Grejsinka i Cácorka dosáhly svého maxima.
GrandCh. Cácorka Kopidlenský kavalír V1, FCI-CACIB-V, Best veteran
JCh. GRACE DEE Sweetheart from Lenti - V1 CAJC, FCI-CACIB-J, Best junior

20.8.2023 INTERDOG BOHEMIA

Po dlouhém přejezdu z Bratislavy jsme v neděli už nevyli tak úspěšní, Grejsinka se předvedla moc hezky, ale podle paní rozhodčí jí chyběla energie v předvedení. Cácorku vystřídala Hesinka a ve své výstavní premiéře obdržela jen samou chválu a známku VN1.

19.8.2023 DUODANUBE BRATISLAVA

Krásné výsledky jsme si tentokrát přivezli z Bratislavy. Grejsinka si vyzkoušela poprvé mezitřídu a uspěla a s výsledkem V1 CAC porazila další tři těžké soupeřky. Cácorka byla také úspěšná a opět získala FCI-CACIB-V.
Holky svoje výsledky spolu s předchozími úspěchy přetavily v zisk slovenských šampionátů. Cácorka je tedy nově i Slovenskou veterán šampionkou a Grejsinka Slovenskou šampionkou krásy mladých.

5.8.2023 BONITACE ZBÝŠOV

Dnes se stala chovnou fenkou naše černozlatá holčička Freya. A aby to nebylo všechno, tak bonitací úspěšně zvládla i její sestřička Flair. Přestože jsme při tom trošku zmokli, tentokrát nám zkrátka pršelo štěstí.

25.6.2023 INTERCANIS BRNO

Se smíšenými pocity jsme se vrátili z výstavy. Cácorka získala od paní rozhodší V1, FCI-CACIB-V , ovšem nedala si vymluvit, že nelze zadat dva veteránské CACIBy, takže je otázka, zda tento titul FCI vůbec uzná. Grejsinka se předvedla hezky, ovšem do vkusu paní rozhodčí se tentokrát netrefila.

11.6.2023 GREJSINKA NA DERBY WINNER 2023 V NITŘE ZÍSKALA NOMINACI NA CRUFTS 2024

Velkou radost nám udělala Grejsinka na výstavě v Nitře. U náročného rozhodčího z Irska v silně obsazené třídě mladých BH získala Exc 1 CAJC a ve finále se stala nejlepší mladou fenou s titulem FCI-CACIB-J a splnila tím podmínku pro kvalifikaci na prestižní výstavu v kolébce kavalírů.
O den dříve získala svou druhou Výbornou i Cácorka ve třídě veteránů a přiblížila se zisku titulu veterán šampiona.

4.5.2023 ŠTĚŇÁTKA KRÁSNĚ ROSTOU

Jeden chlapeček ještě vyhlíží svou novou rodinu. Více na straně "Štěňata"

4.5.2023 ELIŠCE SE NARODILA ČTYŘI ŠTĚŇÁTKA

Ve vrhu "CH" se Elišce narodili jeden BH a dva TR chlapečci a jedna TR princeznička.
Více strana "Štěňata"

10.4.2023 ODCHÁZÍ ZATÍM POSLEDNÍ ŠTĚŇÁTKO VRHU "H"

Dnes odjela do nového domova HAPPY ULI a doma už zůstává jen HESSIE ULI, jak dlouho uvidíme ...

2.4.2023 SPRING DANUBE CACIB BRATISLAVA

Po dlouhých čtyřech letech se opět vrátila do výstavního kruhu naše nejzkušenější Cácorka a předvedla, že nezapomněla jak dříve s grácií dokráčela k titulu Grand šampiona. Tentokrát poprvé ve třídě veteránů a s úžasným výsledkem EXCELENT1 , FCI-CACIB, Víťaz Slovenska veteránov.

8.3.2023 ŠTĚŇÁTKA ROSTOU

Téměř všechna štěňátka už přivítala svoje budoucí páníčky a pomalu se chystají na čipování a svoje první očkování. Utíká to hodně rychle a brzy se první z nich vydají do nových domovů.

23.2.2023 BODIE A DOROTKA NA VYŠETŘENÍ SRDCE

Bodýsek s Dorotkou absolvovali opět roční vyšetření srdíčka a také tentokrát jsme poslechové vyšetření doplnili vyšetřením echokardio. Všechny nálezy byly k naší velké radosti normální.

23.2.2023 FREYA CORI ABSOLVOVALA VYŠETŘENÍ PŘED UCHOVNĚNÍM

Freya v týdnu zvládla vyšetření Dědičných očních vad, poslechové vyšetření srdce a vyšetření patelly. Vše dopadlo výborně, takže jen doplníme potřebné genetické testy a můžeme se těšit na Bonitaci.

18.2.2023 GREJSINKA NA CACIB NITRA DOG

Grejsinka zkusila svou první výstavu a ukázala svůj potenciál i když druhý den už nebyl tak povedený jako první.

17.1.2023 BELIŠKA PORODILA 7 KRÁSNÝCH ŠTĚŇÁTEK

První novinka v roce a hned ta nejkrásnější. Beliška porodila 1 BH a 1 ruby chlapečka, 2 BH a 3ruby holčičky.Novinky z roku 2022 - ZDE.

Vytvořila cernohubova.com - tvorba webů pro chovatele, grafiky vrhů, reklamy krycích psů, focení psů